Dumáte často nad tím, co k svačině? Pak máme právě pro vás skvělý tip! Do naší početné rodinky mléčných produktů nově přibyl kefír neboli správně acidofilní mléko. Proč se tuhle dobrotu vyplatí minimálně ochutnat zjistíte v našem novém článku.

Prospívá i chutná

Je všeobecně známo, že je kefír velmi zdravá potravina. Tento kvašený mléčný nápoj ale i skvěle chutná a perfektně osvěží organismus. Ne nadarmo si recept na toto tekuté zlato obyvatelé Kavkazu a Tibetu, odkud kefír pochází, velmi dlouho střežili.

Spokojené zažívání

Skloňovaná probiotika jsou součástí každé správné svačiny. Právě kefír je na ně velmi bohatý. Umí tak udržet váš trávicí trakt v perfektní kondici, a to je pro dlouhověkost jedním z nejdůležitějších aspektů.

Nonstop kefírová pohotovost

Nově si můžete kefír i další produkty Farmy Volavec zakoupit v automatech umístěných přímo u nás na farmě. Jejich provoz je neomezený a platit tu můžete kartou i hotově. 

Trápí vás intolerance na laktózu?

Pak vás možná překvapí, že i tak si můžete pohár kefíru dopřát. Bakterie mléčného kvašení v kefíru mění laktózu na kyselinu mléčnou, takže tyto potraviny mají mnohem méně laktózy než mléko a navíc obsahují enzymy, které mohou ještě pomaleji rozkládat laktózu. Z tohoto důvodu je kefír obecně dobře snášen osobami s intolerancí laktózy.

Mléko je základ

Náš kefír se vyrábí z toho nejkvalitnějšího mléka, které produkují spokojené kravičky plemene Brown Swiss, žijící ve welfare prostředí a pasoucí se na bohatých pastvinách Českého ráje. U nás je životní pohoda zvířat důležitější než cokoliv. Víme totiž, že jejich spokojenost je pro kvalitu produktů naprostý základ.

Zázračné účinky

Kefíru se od nepaměti připisují až neuvěřitelné zdravotní benefity. Jeho pozitivní vliv na imunitní systém a schopnost zvýšení obranyschopnosti organismu jsou jen skromným začátkem. Dále se mu přičítá pozitivní vliv na regulaci krevního tlaku a úspěšně prý pomáhá při léčbě cukrovky. Je milován exematiky, vyrábí vlastní protirakovinné složky a pokud bychom měli pokračovat, vydá to na celou knihu. Vyzkoušejte jeho účinky na vlastní kůži a budete se divit, co sklenka kefíru denně dokáže.

Kam si zajít pro náš kefír?